השקעות אלטרנטיביות.

בעבר, תיק השקעות ממוצע היה מורכב בעיקר ממניות ואיגרות חוב. בשנים האחרונות הולכת וגדלה הפופולריות של השקעה במכשירים פיננסיים אלטרנטיביים, הכוללים, למשל, קרנות השקעה בנדל"ן, קרנות גידור, קרנות חוב ועוד. ​​הגידול בתחום בשנים האחרונות נובע בעיקר מהצורך בגיוון תיק ההשקעות ופיזור סיכונים. 

המשבר הכלכלי הגדול של 2008 הוכיח שלאמונה, לפיה תיק השקעות המורכב ממניות ואיגרות חוב הוא מגוון דיו, אין בהכרח בסיס ונדרש לשלב השקעות נוספות..המשבר היה גם זרז לחיפוש אחר אלטרנטיבות השקעה שבנוסף לרווחים הפוטנציאלים, יספקו פיזור סיכונים נוסף לתיק ההשקעות המסורתי כך שתנודתיות בשווקים לא תשפיע גם עליהן או שתשפיע באיחור או שלכל הפחות תשפיע במידה פחותה.

נכון להיום, מרבית בתי ההשקעות וחברות הביטוח המנהלים קופות הגמל, קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות, ביטוחי מנהלים ועוד, מקצות מנכסי הקופות אחוזים לא מבוטלים שהולכים ועולים עם השנים לטובת נכסים אלה על מנת לייצר גיוון לאפיקי ההשקעה המוכרים.

מה היתרון בהשקעה אלטרנטיבית?

בזכות יחס הסיכון/סיכוי המשופר והקורלציה הנמוכה לשוק הסחיר, שילוב של השקעות ומוצרים אלטרנטיביים בתיק, במקום חלק מהמוצרים הסחירים באפיק השקעה מסוים, עשויים לשפר את פוטנציאל התשואה של תיק ההשקעות ולהקטין את התנודתיות והסיכון הכולל של התיק.

למי זה מתאים?

השקעות אלטרנטיביות לרוב מתאימות ללקוחות כשירים בלבד, אך ישנן גם אלטרנטיביות אשר מתאימות לכלל המשקיעים. 

אחד היתרונות הגדולים של השקעות אלטרנטיביות הוא האופציה שהן מעניקות למשקיעים להיכנס לתחום מסוים שלא יכלו להשקיע בו בעבר ולהיות במגרש של הגדולים, בדומה לחברות הביטוח והגופים המוסדיים.שילוב נכסים מסוג זה יעשה במסגרת אלוקציה כוללת של תיק הנכסים והקצאת הנכסים בהתאם לאסטרטגיה שנקבעה ולא כהשקעה יחידה.


דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון בהשקעה בנכסים אלטרנטיביים הוא נזילות ההשקעה. השקעות אלטרנטיביות הן השקעות המיועדות לטווח ארוך ומשך ההשקעה בהן יכול לנוע בין שנה לחמש שנים ובמקרים מסוימים אפילו יותר.

סוגי השקעות אלטרנטיביות:

קרן גידור היא קרן המשתמשת במגוון כלים פיננסיים מורכבים…

בשנים האחרונות גדלה פעילות הנדל”ן המסחרי הממומנת…

ההשקעות בתחום קרנות החוב רלוונטית עבור אלה המעוניינים לגוון…

הלוואות חברתיות הן הלוואות שנותנים אנשים לאנשים אחרים…

צרו קשר.

טלפון

074-7377252

כתובת

הרוקמים 23, חולון